post

Studiuj i Tańcz

Zespół Pieśni i Tańca „Częstochowa” we współpracy z Politechniką Częstochowską zapraszają na zapisy do grupy studenckiej, które odbędą się:

21 lutego br. o godzinie 19:00 w Klubie Politechnik.
(prosimy o punktualność oraz wygodny ubiór i obuwie zmienne – zapisy połączone są z pierwszymi zajęciami integracyjnymi)

 

Informacje o grupie:

Grupa powstała w październiku 2017 roku. Do tej pory wzięła udział w dwóch weekendowych zgrupowaniach w Koszęcinie (w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”).
Studenci koncertowali w Klubie Politechnik, w Miejskim Domu Kultury w Radomsku, oraz w Teatrze im. A. Mickiewicza w Częstochowie. Grupa brała też udział w dwóch spektaklach obrzędowych Nocy Świętojańskiej przedstawionych w Łodzi i Radomsku, a także wystąpili w dwóch koncertach z okazji jubileuszu 40-lecia istnienia Zespołu w Filharmonii Częstochowskiej oraz w Miejskim Domu Kultury w Częstochowie. Poniżej kilka zdjęć z tych pięknych chwil spędzonych razem.

[cws_gpp_albums theme=’grid’ results_page=’photoalbumimages’ num_results=’200′ hide_albums=’Zgrupowanie – grupa studencka – Koszęcin – 2018,Noc Świętojańska – Radomsko – Lódź – 2018′]Po więcej zdjęć zapraszamy do naszej galerii lub na naszego facebooka, a także do filmoteki.

Informacje dotyczące zajęć:

Zajęcia w semestrze letnim odbywać się będą 2 razy w tygodniu w siedzibie zespołu, we wtorek 19:00-20:30, oraz czwartek 19:00-20:00 i są bezpłatne dla studentów Politechniki Częstochowskiej. Gdy student ma przedmiot wychowania fizycznego, to przy aktywnym i systematycznym uczestniczeniu w zajęciach zespołu, na koniec semestru otrzymuje zaświadczenie. Na jego podstawie dostaje wpis z przedmiotu u wuefisty, do którego zapisał się na początku semestru. Student zapisany do zespołu ma w dalszym ciągu możliwość uczestniczenia w zajęciach wychowania fizycznego, do czego zachęcamy.

Wszystkie elementy, takie jak kroki, prowadzenie w parze, czy koordynacja są uczone od podstaw. Natomiast zawarty w tańcu charakter polskiej kultury pozwala na wszechstronny rozwój osobisty,  zarówno fizyczny (postawa, sprawność, wytrzymałość), kulturowy (historia, przynależność do grupy, patriotyzm), a także interpersonalny (pewność siebie, otwartość).

Dla zapisanych przewidziane jest bezpłatne, weekendowe zgrupowanie podczas którego będzie czas zarówno na pracę od podstaw jak i dobrą zabawę w rytmie polskiej muzyki.

Zajęcia i udział w koncertach zespołu podlega dodatkowej punktacji do stypendiów.

Więcej informacji:
tel. 783-223-235

Zainteresowani proszeni są o wypełnienie krótkiego formularza w celu zweryfikowania liczby zainteresowanych osób (nieobowiązkowe):
https://goo.gl/forms/r6zjgOY3CU0lzIIk1

Wydarzenie na FB:

https://www.facebook.com/events/648604238906417/

Serdecznie zapraszamy!