post

Gwardia Folkloru – REKRUTACJA – 7-16 lat

Najważniejsze informacje:

Rekrutacja ma formę krótkich zajęć ze śpiewu i tańca(około 45min).

Data: 02.09.2021r.
Miejsce: Szkoła Podstawowa nr 8 w Częstochowie przy ulicy Szczytowej 28/30. Wejście do sali prób oraz siedziby zespołu znajduje się od ulicy Górskiej.

Godziny rekrutacji:
17:00 – chłopaki w wieku 7 – 12 lat
18:00 – dziewczyny w wieku 7 – 12 lat
19:00 – chłopaki i dziewczyny w wieku 13 – 16 lat

Strój: schludny i sportowy (tańczymy w skarpetkach/baletkach)

W razie jakichkolwiek pytań prosimy wysłać wiadomość na Facebooku, lub przyjść do nas na zajęcia.

Link do wydarzenia na fb: https://fb.me/e/2vwRGpx8u

O co w ogóle chodzi?

By bez skrupułów dołączyć do zespołu i zacząć jedną z największych przygód swojego życia!

A dokładniej?

Akcja Gwardii Folkloru to nie tylko współczesne zaproszenie do wstąpienia w nasze szeregi. Podczas tworzenia projektu, okazało się, że to coś więcej niż tylko hasło reklamowe. Jest to symbol tego, kim tak naprawdę jesteśmy. Na co dzień zwykli, normalni ludzie ze swoimi pasjami, obowiązkami i ludzkimi przywarami. Jednak wstąpiwszy do zespołu zaczęliśmy stawać się kimś więcej. Tu bowiem zaczęliśmy odkrywać swe „super moce” i to na ile nas stać. Z każdą próbą, z każdym koncertem, i każdym wyjazdem czujemy się coraz silniejsi. Nabieramy pewności siebie, budujemy swoją wartość, ćwiczymy umysł i ciało. Do tego bronimy przed zapomnieniem naszej wyjątkowo bogatej kultury ludowej. Lubimy to co nowe, jednak najbardziej jesteśmy dumni z tego co otrzymaliśmy od naszych ojców, dziadów i pradziadów. Nie dlatego, że tak należy, tylko dlatego, że sprawia nam ogromną przyjemność zmaganie się wspólnie – jak rodzina – z kolejnymi wyzwaniami.

Każdy adept zespołu ma szansę by  stać się owym gwardzistą i być nim przez całe życie. Nawet, gdy już przejdzie do grupy absolwentów!

Jak wygląda nasza codzienna praca?

Zajęcia dla wszystkich grup odbywają się przez cały rok szkolny, we wtorki i czwartki między 17:00 a 21:00. Trwają 2 godziny i składają się z lekcji śpiewu i tańca. Poza tym bierzemy udział w wielu koncertach, zarówno w kraju i za granicą. Dodatkowo w okresie początku i końca wakacji organizowany jest częściowo dofinansowany wyjazd zagraniczny na festiwal i tygodniowe zgrupowanie.

Link do listy wyjazdów zagranicznych(kliknij)

Wszystkie elementy takie jak kroki, prowadzenie w parze, czy koordynacja są uczone od podstaw. Natomiast zawarty w tańcu charakter polskiej kultury pozwala na wszechstronny rozwój osobisty,  zarówno fizyczny (postawa, sprawność, wytrzymałość), kulturowy (historia, przynależność do grupy, patriotyzm), a także interpersonalny (pewność siebie, otwartość).

Zajęcia prowadzone są przez kadrę o wieloletnim doświadczeniu. Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś więc o naszym kierowniku artystycznym, to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z przeprowadzonym z nim wywiadem w ramach projektu „Twarze Przyszłości” Częstochowy (strona 16).

LINK DO ARTYKUŁU W PDF(kliknij)

Mr. Miyagi Gwardi(choreograf):

GWARDZIŚCI:

Patryk, na co dzień zwykły Częstochowianin, skrywający swe talenty pracując jako kelner i barman. Jednak najlepsze taneczne kąski serwuje jako Gwardzista Folkloru. Gdy tylko ktoś wpadnie w kłopoty, on będzie pierwszym by podać pomocną dłoń. Jego super mocą jest bowiem niekończąca się energia do niesienia pomocy innym.

Asia, tegoroczna maturzystka i przyszły obrońca prawa. Entuzjastka i Gwardzistka kultury w każdej formie, zarówno niskiej i wysokiej. Broni tradycji i wspiera swych towarzyszy już od 5 lat! Jej super mocą jest nieokrzesany (wręcz iskrzący!) zapał i optymizm!

Arek, już wkrótce adept nauk chemicznych. Miłośnik wszelkich gier i rywalizacji. Jako Gwardzista staje naprzeciw rywalom na światowych serwerach League of Legends czy Counter Strike:GO. Co więcej jednak, już od sześciu lat dumnie stoi na straży polskiej kultury, broniąc jej na światowych scenach festiwali folklorystycznych. Jego super mocą jest nieograniczona kreatywność!

Olek, na co dzień lekarz. Prywatnie entuzjasta ruchu na świeżym powietrzu, a w szczególności jazdy na rowerze. Jest jednym z weteranów wśród Gwardzistów. Na scenie zadebiutował w wieku 7 lat. Przy każdej możliwej okazji wraca do tańca ludowego na potańcówkach lub koncertach zespołu. Jego super mocą jest umiejętność wycięcia hołubca w każdych okolicznościach, nawet z ciężkim młotem w dłoni!

Kamila, studentka finansów i rachunkowości. Pod maską przyszłej bizneswoman skrywa zamiłowanie do sportu i podróżowania. Jej super mocą jest siła, i to nie tylko charakteru! Niestrudzona Gwardzistka, która stoi na straży Folkloru już przeszło 14 lat!

Szymon, choć to błądzący filozof poszukujący ideałów, w szeregi Gwardii dołączył 5 lat temu, całkowicie nieprzypadkowo. Na co dzień przyświeca mu troska o środowisko naturalne, dlatego udziela się w Częstochowskiej Fundacji – Rething. Z zamiłowania analizuje i wdraża projekty edukacyjne dla najmłodszych. Jego super mocą jest opanowanie, spokój umysłu i gwardyjska cierpliwość!

Mikołaj “Captain America”, pasjonat geografii, który z łatwością odkryje na mapie wszystkie zakątki świata gdzie stąpała Gwardia Folkloru. Właśnie ukończył IV LO im Henryka Sienkiewicza i został mianowany na Gwardzistę Absolwenta. W wolnych chwilach analizuje otaczającą go rzeczywistość oraz pochłania stosy książek. W zespole odkrył potęgę przyjaźni oraz współpracy. Jego super mocą jest opiekuńczość i zdolność załagodzenia każdego konfliktu – nawet konfliktów wśród super bohaterów!